کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره

کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشارهتلفن همراه,حلقه Nod,اختراعات جدید

کنترل تلفن همراه و تبلت با ایما و اشاره
مجموعه ای از فناوری های نوظهور در راه بازار است که به راحتی و با اشاره تنها چند انگشت کار می کنند. در سال 2010 شرکت مایکروسافت فناوری کنترل اشاره ای را با ارایه Kinect به کاربردی همه گیر تبدیل کرد. تنها در 60 روز اول فروش بالغ بر 133 هزار دستگاه از آن به طور روزانه به فروش رسید که در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان یک رکورد فروش به ثبت رسید.

 

سه سال بعد شرکت Leap Motion قابلیت های مشابه این فناوری جدید را به دنیای رایانه های شخصی آورد. اما هر دوی این دستگاهها به حسگرهای ایستایی نیاز دارند تا حرکات ایما و اشاره کاربر را درک کنند. به همین دلیل کاربر با محدودیتهایی در استفاده از آنها روبروست به طوریکه نباید چندان از آن فاصله گرفته و دامنه حرکاتش نیز نباید خیلی گسترده باشد.

اکنون طیف جدیدی از دستگاههای مشابه ارایه شده است که به حسگرهای فراصوت و الکترومایگرافی (EMG) مجهز هستند که به کاربر این اجازه را می دهند تا از فرآیند تعامل بدون نیاز به لمس با سیستم در هرجایی استفاده کند.


حلقه Nod نمونه بارزی از این نوآوری است که درون آن حسگرهای مخصوصی شامل شتاب سنج و ژیروسکوپ تعبیه شده است. با استفاده از این حسگرها کنترل بسیار دقیق (در سطح پیکسلی) بر روی هر سطحی امکان پذیر است. این بدان معناست که تلفن های همراه، تبلت ها، لپ تاپ ها و حتی تلوزیون ها را می توان با موج ناشی از حرکات انگشت کنترل نمود و حتی برای ارایه فرمان های پیچیده تر از دو یا سه انگشت بهره برد.
این فناوری جدید با قیمت 149 دلار وارد بازار شده است.
منبع : mehrnews.com

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه