بهرام لاوی، دانشجوی نمونه ایرانی در ایتالیا، موفق به طراحی یک نرم افزار هوشمند حرفه ای برای گوشی های اندروید، جهت تولید تصاویرهنری حرفه ای شد که به صورت رایگان در 'گوگل پلی ' قرار داده شده است تا مورد استفاده عموم قرار بگیرد. بهرام لاوی دانشجوی سال آخر دکتری مهندسی کامپیوتر در شاخه هوش مصنوعی که در سال 2015 به عنوان دانشجوی دکتری نمونه در دانشگاه کالیاری شناخته شده است، یک نرم افزار هوشمند بنام 'فوتو استایلایزر' را برای گوشی های اندروید طراحی کرد که تنها رقیب نرم افزار معروف پریزما (prisma) ...

درخشش دانشجوی ایرانی در عرصه هوش مصنوعی اخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی ,بهرام لاوی

بهرام لاوی، دانشجوی نمونه ایرانی در ایتالیا، موفق به طراحی یک نرم افزار هوشمند حرفه ای برای گوشی های اندروید، جهت تولید تصاویرهنری حرفه ای شد که به صورت رایگان در 'گوگل پلی ' قرار داده شده است تا مورد استفاده عموم قرار بگیرد.

بهرام لاوی دانشجوی سال آخر دکتری مهندسی کامپیوتر در شاخه هوش مصنوعی که در سال 2015 به عنوان دانشجوی دکتری نمونه در دانشگاه کالیاری شناخته شده است، یک نرم افزار هوشمند بنام 'فوتو استایلایزر' را برای گوشی های اندروید طراحی کرد که تنها رقیب نرم افزار معروف پریزما (prisma) محسوب می شود و با استفاده از هوش مصنوعی به تولید آثار هنری می پردازد.

 

وی گفت: این نرم افزار که برای گوشی های اندروید طراحی شده است، با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری عمیق (شبیه سازی شده از مغز انسان) قادر است عکس های کاربران را به نسخه های هنری و نقاشی شده تبدیل کند.

 

این نرم افزار حرفه ای شامل بیش از 20 نمونه از آثار نقاش های معروف جهان است و می تواند تصاویر مورد نظر کاربران را در قالب این آثار هنری تولید کند. پس از تولید مدل شبیه سازی شده مغز انسان، این نرم افزار قادر خواهد بود تا ویژگی های اصلی عکس کاربران و اثر هنری مد نظر را آموخته و پس از آن یک نسخه ترکیبی را با حفظ ویژگی های هر دو عکس ارایه دهد . بدین ترتیب در نسخه هنری، می توان ویژگی های اصلی هر دو عکس را مشاهده کرد.

 

لاوی با اشاره به ویژگی های این نرم افزار، افزود: در این نرم افزار امکان انتخاب حداکثر سه اثر هنری بطور همزمان وجود دارد و کاربر می تواند ترکیب این سه اثر را در عکس خود مشاهده کند. یکی دیگر از ویژگی های اصلی این نرم افزار حفظ حریم خصوصی کاربران است. بسیاری از نرم افزارهایی که برای ویرایش عکس ارائه می شوند نیاز به دسترسی مستقیم به اینترنت را دارند ولی نرم افزار فوتواستایلایز فقط در داخل گوشی کاربر تمام پردازش های مورد نیاز را بصورت آفلاین جهت تولید نسخه هنری انجام می دهد.

 

گفتنی است که فوتو استایلایزر تاکنون تنها رقیب نرم افزار معروف prisma است که با استفاده از هوش مصنوعی جهت تولید عکس های هنری کار می کند. با این تفاوت که این نرم افزار ایرانی علاوه بر اینکه امکان ترکیب چندین اثر نقاشی در یک عکس را برای کاربران مهیا می سازد نیازی به اینترنت برای پردازش آثار هنری خود ندارد.

 

 

اخبار تکنولوژی - ایرنا

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه