یکی از جدیدترین کتاب‌ها در این موضوع کتاب «جنگ مقدس یا کارزار ویرانگر؟» است که...


بررسی اسناد جنگ ایران و عراق در تاریخ معاصر خاورمیانه همچنان ادامه دارد و بر اساس سندهای کشورهای درگیر جنگ یا مراکز پژوهشی نظامی‌- استراتژیکی و یا خاطرات و نوشته های نظامی‌ها و امنیتی‌ها و چهره‌های سیاسی پژوهشگران آثاری را در این باره منتشر می‌کنند.

یکی از جدیدترین کتاب‌ها در این موضوع کتاب «جنگ مقدس یا کارزار ویرانگر؟» است که به بررسی نحوه اقدام صدام در تدارک حمله علیه ایران پرداخته و در عین حال  نگاهی هم به دفاع ایران که تازه مدتی از پیروزی انقلاب نوپایش می‌گذشت، داشته است. این کتاب از ماه جاری در آمریکا و کشورهای جهان توزیع می‌شود و مترجم ایرانی، کتاب یعنی عنوان جدید کتاب عرفان قانعی فرد سعی دارد زیر نظر و با مشورت دو نویسنده مشهور آمریکایی - ویلیامسون موری و کوین وودز -  نسخه فارسی آن را هم تقریبا به طور همزمان در اختیار خواننده‌های ایرانی قرار دهد.


**بررسی استفاده صدام از سلاح‌های ممنوعه

وی افزود: نویسنده‌ها به موضوع استفاده از سلاح ممنوعه اشاره کرده اند که صدام علیه مردم و آب و خاک خود استفاده کرد و کشورهای جهان هم سکوت اختیار کردند. در این کتاب موضوع نزاع طائفه گری و مذهبی گری و نیز استفاده از کارت کردها در این جنگ هم اشاره هایی شده است و تا روز قرارداد 598 بررسی‌های اسناد ادامه دارد.

قانعی فرد در مقدمه کتاب درباره انتخاب عنوان کتاب نوشته است: صدام آن را مقدس می‌دانست اما با تکیه بر حمایت غرب و آمریکا هدفش ویرانی ایران بود و در ویرانی و سیه روزی، تقدسی وجود ندارد و تنها در دفاع از میهن می‌توان مقدس را به کار برد و در این کتاب حمایت‌ها توسط این 2 مورخ برجسته آمریکایی نشان داده شده  و من مترجم ایرانی تنها به زبان دیگر بازتاب داده ام که چه بر سر آب و خاک من رفته است.

ویلیام موری Williamson Murray از مورخ‌های برجسته و استادان مطالعات استراتژی در آمریکا است و قبلا در سال 1390 در نوشتن جلد 2 کتاب خاطرات رسمی‌جلال طالبانی - پس از 60 سال - از تحقیق وی تحت نام The Iraq War سود جستم اما متاسفانه در سفرم به اوهایو نتوانستم وی را ببینم . اما دکتر کوین وودز Kevin M. Woods  را در واشنگتن دیده ام و او از مورخ ها و تحلیل گران برجسته در امنیت ملی و مطالعات استراتژی آمریکا است.  و این کتاب منتشر شده در دانشگاه کمبریج است. اما با توجه به اینکه ایران عضو کپی رایت نیست این کتاب را صرفا با اطلاع نویسنده و ناشر می‌توان ترجمه کرد وگرنه حقی پرداخت نمی‌شود.

این کتاب هم به مانند دیگر آثار قانعی فرد توسط نشر علم  به وزارت ارشاد اسلامی‌جهت اخذ مجوز ارائه می‌شود.
 
 
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com

 فرزاد حسنی به عیادت او رفت
تصاویری از فیلم پر سر و صدای این روزها"دخترگمشده"
پروانگی در پیلۀ زنانگی
نقدی به مشاجره این دو کارگردان بزرگ
یکی از آرزوهای آزاده نامداری
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه