مراسم بزرگداشت «پوران درخشنده» همزمان با نمایش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سان فرانسیسکو در کشور آمریکا برگزار ‌شد.


فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» به کارگردانی «پوران درخشنده» در ساعت 45/7 غروب روز 5 مهرماه جاری (27 سپتامبر 2014) با حضور این فیلمساز ایرانی در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی سان فرانسیسکو در شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفورنیا در کشور آمریکا به نمایش درآمد و مورد استقبال ایرانیان و آمریکایی‌های حاضر در جشنواره  قرار گرفت به صورتی‌که تمام بلیط‌های نمایش آن به فروش رفت و پس از آن در مراسم بزرگداشتی از زحمات یک عمر فعالیت هنری این کارگردان سینمای ایران تقدیر ویژه به عمل آمد.

پس از نمایش فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، جلسه پرسش و پاسخ طولانی آن با حضور «پوران درخشنده» کارگردان آن برگزار شد و این فیلسماز ایرانی به سؤالات تماشاگران حاضر در جشنواره پاسخ داد.
 
 
تعدادی از خانواده‌های آمریکایی معتقد بودند که ضروری است این فیلم در مدارس آمریکا نیز پخش شود؛ تا پدر و مادرها و مسئولین فرزندان و همچنین دانش‌آموزان نیز با چنین موضوعهایی که در واقع مسأله آنها هم هست آشنا شوند و هر چه در این زمینه صحبت شود و به دانش‌آموزان و خانواده‌ها آگاهی داده شود؛ مثمر ثمر خواهد بود.

تماشاگران حاضر در هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان فرانسیسکو به خاطر ساخت فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» و آگاهی آنها از وضعیت فرزندانشان، از «پوران درخشنده» تشکر و قدردانی ویژه‌ای به عمل آوردند.

 هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان فرانسیسکو با نمایش فیلم‌هایی از کارگردانان ایرانی و غیر ایرانی با موضوع ایران در روزهای 5 و 6 مهرماه جاری (27 و 28 سپتامبر 2014) در شهر سان فرانسیسکو در آمریکا برگزار ‌شد.

فیلم سینمایی «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در آخرین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم اوراسیا در شهر آلماتی در کشور قزاقستان به نمایش درآمد.

 این جشنواره با نمایش 200 فیلم از فیلمسازان 30 کشور جهان در چندین بخش رقابتی و غیر رقابتی از جمله؛ بخش رقابتی اصلی، بخش «ویژه 30 سال سینمای قزاقستان»، بخش ویژه صدمین سالگرد تولد «شاکیم ایمانف» فیلمساز سرشناس قرقیزستانی، بخش «تمرکز برسینمای کره جنوبی»، بخش «شب فیلم کوتاه»، بخش «سینما، پرده‌ای میان شرق و غرب»، بخش «رویدادهای مهم» و بخش «سینمای پویای قزاقستان» در روزهای 24 تا 29 شهریورماه امسال (15 تا 20 سپتامبر 2014) در شهر آلماتی بزرگترین شهر کشور قزاقستان برگزار شد.
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com

 فرزاد حسنی به عیادت او رفت
تصاویری از فیلم پر سر و صدای این روزها"دخترگمشده"
پروانگی در پیلۀ زنانگی
نقدی به مشاجره این دو کارگردان بزرگ
یکی از آرزوهای آزاده نامداری
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه